Главная » 2015»Июнь»2 » ПРАВИЛА ПРИЙОМУ до Національного авіаційного університету (зі змінами) 1 ч.
22:22
ПРАВИЛА ПРИЙОМУ до Національного авіаційного університету (зі змінами) 1 ч.
Эти правила написаны для 2014 года но для 2015 они не изменились.Думаю только даты приема документов могли измениться.
--- 1 --- часть
Правила прийому
до Національного авіаційного університету
у 2015 році (зі змінами)
Київ 2013
Провадження освітньої діяльності у Національному авіаційному університеті здійснюється відповідно до ліцензії Міністерства освіти і науки серія АЕ № 270705, дата видачі 02.07.2013 р
Правила прийому розроблені Приймальною комісією Національного авіаційного університету (надалі – Приймальна комісія (ПК)) відповідно до Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2014 році, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 29 жовтня 2013 року № 1510 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 31 жовтня 2013 року за № 1855/24387.
І. Загальні положення
Національний авіаційний університет (НАУ) оголошує прийом на підготовку фахівців з вищою освітою за освітньо–кваліфікаційними рівнями, напрямами підготовки (спеціальностями) відповідно до ліцензії в межах ліцензованого обсягу, у тому числі до Кафедри військової підготовки Національного авіаційного університету (КВП НАУ), Кіровоградської льотної академії Національного авіаційного університету (м. Кіровоград) та вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації: Коледжу інформаційних технологій та землевпорядкування (м. Київ), Промислово-економічного коледжу (м. Київ), Київського коледж комп’ютерних технологій та економіки (м. Київ), Васильківського коледжу (м. Васильків), Слов’янського коледжу (м. Слов’янськ), Криворізького коледжу (м. Кривий Ріг), Кременчуцького льотного коледжу (м. Кременчук).
До НАУ приймаються громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які проживають на території України на законних підставах, мають відповідний освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень та виявили бажання здобути вищу освіту. Іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, мають право на здобуття вищої освіти, крім права на здобуття вищої освіти за рахунок коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.
Прийом до НАУ на всі рівні здійснюється за конкурсом незалежно від джерел фінансування.
Для вступників, які потребують поселення у гуртожиток під час вступу та прийнятим на навчання на перший курс, надання місць у гуртожитку гарантовано.
ІІ. Вимоги до рівня освіти вступників
На навчання для здобуття ОКР бакалавра, приймаються особи з повною загальною середньою освітою.
На навчання для здобуття ОКР спеціаліста приймаються особи, які здобули ОКР бакалавра.
На навчання для здобуття ОКР магістра приймаються особи, які здобули ОКР бакалавра або спеціаліста. Прийом на підготовку фахівців ОКР магістра на основі ОКР спеціаліста здійснюється за кошти фізичних (юридичних) осіб.
НАУ приймає на другий (третій) курс (з нормативним терміном навчання на вакантні місця) осіб, які здобули ОКР молодшого спеціаліста, на визначену кількість місць для здобуття ОКР бакалавра за умови вступу на споріднений напрям підготовки (див. додаток 3).
НАУ здійснює прийом студентів на старші курси у порядку переведення та поновлення в межах вакантних місць відповідно до Положення про порядок переведення, відрахування та поновлення студентів вищих закладів освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти України № 245 від 15 липня 1996 року. Перевищення ліцензованого обсягу допускається лише у разі поновлення осіб, які повертаються після академічної відпустки.
НАУ здійснює прийом студентів на навчання, які здобули базову або повну вищу освіту, для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра за іншим напрямом підготовки (спеціальністю) у межах вакантних місць ліцензованого обсягу відповідно до правил прийому до вищого навчального закладу.
ІІІ. Фінансування підготовки фахівців
3.1. Фінансування підготовки фахівців у НАУ здійснюється:
за рахунок видатків державного та місцевих бюджетів - за державним замовленням;
за рахунок державних цільових пільгових довгострокових кредитів;
за рахунок коштів фізичних, юридичних осіб.
3.2. Громадянин має право безоплатно здобути вищу освіту на конкурсній основі, якщо здобуває вперше.
IV. Строки прийому заяв і документів, вступних екзаменів, конкурсного відбору та зарахування на навчання
4.1. Порядок роботи приймальної комісії НАУ:
- обідня перерва з 12.00 до 13.00 години.
4.2. Прийом заяв і документів, вступні екзамени, конкурсний відбір та зарахування на навчання вступників на основі повної загальної середньої освіти проводиться в такі строки:
Етапи вступної компанії
Денна форма навчання
Заочна форма навчання
вступники на основі повної загальної середньої освіти
Початок прийому заяв та документів
11 липня 2014 року
Закінчення прийому заяв та документів від осіб, які мають проходити творчий конкурс
24 липня 2014 року
Закінчення прийому заяв та документів від осіб, які мають проходити співбесіду, складати вступні екзамени
24 липня 2014 року о 18.00 годині
Закінчення прийому заяв та документів від осіб, які не складають вступних екзаменів і не проходять творчі конкурси
за кошти фізичних та юридичних осіб – після зарахування на місця державного замовлення відповідного напряму підготовки (спеціальності) -
Не пізніше 18 серпня 2014 року
Рейтинговий список вступників, які вступають на основі базової та повної загальної середньої освіти, із зазначенням рекомендованих до зарахування на місця державного замовлення, оприлюднюється не пізніше 12.00 години 02 серпня.
4.2.1. Зарахування вступників на денну форму навчання на основі базової та повної загальної середньої освіти відбувається:
за державним замовленням не пізніше 15.00 години 11 серпня;
за кошти фізичних та юридичних осіб (за умови виконання державного замовлення відповідного напряму (спеціальності)) не пізніше 18 серпня.
4.2.2. Строки прийому заяв та документів на навчання за заочною формою навчання визначаються Правилами прийому, тривалість прийому документів – не більше одного місяця. Зарахування за державним замовленням проводиться не пізніше ніж через 15 днів після завершення прийому заяв та документів, протягом яких проводиться конкурсний відбір.
4.3. Прийом заяв і документів, фахові вступні співбесіди, що проводить НАУ, конкурсний відбір та зарахування на навчання вступників на основі ОКР молодшого спеціаліста на другий (третій) курс (з нормативним терміном навчання на вакантні місця), для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра проводиться в такі строки:
Етапи вступної кампанії
Денна форма навчання
Навчання без відриву від виробництва
Початок прийому заяв та документів
11 липня 2014 року
11 липня 2014 року
Закінчення прийому заяв та документів
24 липня 2014 року о 18.00 годині
08 серпня 2014 року
Проведення співбесід з фахового предмету
За розкладами випускових кафедри
25 липня - 01 серпня 2014 року
За розкладами випускових кафедри
25 липня - 22 серпня
2014 року
Терміни зарахування вступників
не пізніше 15 серпня 2014 року
не пізніше 22 серпня 2014 року
4.4. Прийом заяв і документів, фахові вступні випробування, що проводить НАУ, конкурсний відбір та зарахування на навчання вступників на основі базової та повної вищої освіти (ОКР «спеціаліст», ОКР «магістр») проводиться в такі строки:
Етапи вступної кампанії
Денна форма навчання
Навчання без відриву від виробництва
Початок прийому заяв та документів
01 липня 2014 року
07 липня 2014 року
Закінчення прийому заяв та документів
15 серпня 2014 року
15 серпня 2014 року
Строки проведення фахових вступних випробувань та екзамену з іноземної мови для вступників на ОКР «магістр»
За розкладами випускових кафедри
01 липня – 22 серпня
2014 року
За розкладами випускових кафедр
07 липня - 22 серпня
2014 року
Терміни зарахування вступників
не пізніше 30 серпня
2014 року
не пізніше 30 серпня 2014 року
4.5. Прийом заяв і документів, фахові вступні випробування, що проводить НАУ, конкурсний відбір та зарахування на навчання вступників на основі базової та повної вищої освіти за іншим напрямом підготовки (спеціальністю) проводиться в такі строки:
Етапи вступної кампанії
Денна форма навчання
Навчання без відриву від виробництва
Початок прийому заяв та документів
11 липня 2014 року
11 липня 2014 року
Закінчення прийому заяв та документів
31 липня 2014 року
31 липня 2014 року
Строки проведення вищим навчальним закладом фахових вступних випробувань
За розкладами випускових кафедр
За розкладами випускових кафедр
Терміни зарахування вступників
не пізніше 12 серпня 2014 року
не пізніше 14 серпня 2014 року
V. Порядок прийому заяв та документів для участі у конкурсному відборі до вищого навчального закладу
5.1. Вступники особисто подають заяву про участь у конкурсному відборі до НАУ в паперовій або в електронній формі (у разі вступу на навчання для здобуття ОКР бакалавра). Заява в паперовій формі подається вступником особисто до приймальної комісії НАУ. Заява обробляється відповідно до вимог Закону України "Про захист персональних даних".
Факт кожного подання заяви в паперовому вигляді (із зазначенням того, оригінали чи копії документів додані до заяви) реєструється уповноваженою особою приймальної комісії у Єдиній базі безпосередньо під час прийняття заяви.
5.2. Заяву, зареєстровану в Єдиній базі уповноваженою особою приймальної комісії НАУ, може бути скасовано на підставі рішення приймальної комісії НАУ до моменту включення вступника до списків рекомендованих до зарахування на навчання за умови допущення технічної помилки уповноваженою особою приймальної комісії під час внесення відповідних даних до Єдиної бази, що підтверджується актом про допущену технічну помилку, сформованим в Єдиній базі. Скасована заява вважається неподаною, а факт такої подачі анулюється в Єдиній базі.
5.3. В заяві вступники вказують напрям підготовки (у разі вступу на навчання для здобуття ОКР бакалавра) або спеціальність (у разі вступу на навчання для здобуття ОКР спеціаліста, магістра) та форму навчання.
5.4. При поданні заяви в паперовій формі вступник пред’являє особисто:
документ державного зразка про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього;
сертифікат (сертифікати) зовнішнього незалежного оцінювання;
медичну довідку за формою 086-о (оригінал);
документ, що посвідчує особу та громадянство (паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон), військовий квиток або приписне свідоцтво, свідоцтво про народження - для осіб, які за віком не мають паспорта, або інший документ, який засвідчує особу і громадянство.
На вимогу вступника приймальна (відбіркова) комісія засвідчує копію документа державного зразка про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і додатка до нього, сертифіката (сертифікатів) зовнішнього незалежного оцінювання.
5.5. До заяви, поданої в паперовій формі, вступник додає:
документ державного зразка про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього, за особистим вибором оригінали або копії;
сертифікат (сертифікати) зовнішнього незалежного оцінювання (для вступників на основі повної загальної середньої освіти) Українського центру оцінювання якості освіти, за особистим вибором оригінали або копії;
- копію документа, що посвідчує особу та громадянство;
- медичну довідку за формою 086-о або її копію;
- шість кольорових фотокарток розміром 3 х 4 см.
Інші документи або копії подаються вступником, якщо це викликано особливими умовами зарахування за відповідними напрямами (спеціальностями), у строки, визначені для прийому документів, не пізніше строку для прийняття приймальною комісією першого рішення про рекомендацію вступників до зарахування.
5.6. Вступники мають право подавати сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, виданий у 2014 році, або сертифікати чи їх дублікати, видані у 2013, або 2012, або 2011, або 2010, або 2009, або 2008 роках.
5.7. Усі копії документів засвідчуються за оригіналами приймальною (відбірковою) комісією або в установленому законодавством порядку (нотаріально). Копії документів без пред’явлення оригіналів не розглядаються.
5.8. Особи з обмеженими фізичними можливостями (інваліди І та ІІ груп, діти-інваліди) подають документи, що засвідчують їхнє право на складання вступних екзаменів у Національному авіаційному університеті.
5.9. Право брати участь у конкурсі тільки за результатами вступних екзаменів у НАУ в разі їх неучасті у рік вступу в незалежному зовнішньому оцінюванні мають особи зазначені у пункті 8.1 розділу VIII цих Правил.
Особи, які не подають сертифікати (сертифікат) зовнішнього незалежного оцінювання, подають документи, що засвідчують їх право на складання тільки вступних екзаменів.
5.10. До категорій осіб, які мають право брати участь у конкурсі за результатами зовнішнього незалежного оцінювання або за результатами вступних екзаменів з конкурсних предметів за власним вибором, належать особи зазначені у пункті 8.2. розділу VIII цих Правил.
Вибір здійснюється вступником під час подання документів.
5.11. Заяви в електронному вигляді мають право подати вступники, які бажають взяти участь у конкурсному відборі на основі атестату про повну загальну середню освіту, сертифікату зовнішнього незалежного оцінювання з конкурсних предметів, визначених правилами прийому до НАУ, та вступають на навчання для здобуття ОКР бакалавра.
5.13. Заява в електронній формі подається шляхом заповнення вступником електронної форми в режимі он-лайн та розглядається приймальною комісією вищого навчального закладу згідно з Порядком подання та розгляду заяв в електронній формі на участь у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 29 жовтня 2013 року № 1510.
5.14. Вступник може подати заяву (заяви) в паперовому або в електронному вигляді не більше ніж до п’яти вищих навчальних закладів України та не більше ніж на три напрями підготовки (на три спеціальності) про участь у конкурсному відборі в кожному з вищих навчальних закладів. Факт кожного подання заяви в паперовому вигляді (із зазначенням того, оригінали чи копії документів додані до заяви) реєструється уповноваженою особою приймальної комісії в Єдиній базі безпосередньо під час прийняття заяви. Заяви, подані вступниками до приймальних комісій у паперовому вигляді та зареєстровані в Єдиній базі, обробляються приймальними комісіями.
5.15. Вступники, які подають сертифікат з кількістю балів з визначених предметів нижче встановленої Умовами прийому та правилами прийому до вищого навчального закладу мінімальної кількості балів, до участі у конкурсі не допускаються та на навчання не зараховуються (крім випадків, передбачених абзацом 2 пункту 6.1 розділу VI правил).
5.16. Приймальна комісія здійснює перевірку достовірності даних, поданих вступником для участі у конкурсному відборі, за допомогою Єдиної бази.
Письмове підтвердження Адміністратора (розпорядника) Єдиної бази про недостовірність інформації, поданої вступником до вищого навчального закладу, є підставою для відмови в участі у конкурсному відборі та зарахуванні на навчання (анулювання наказу про зарахування).
Приймальна комісія здійснює перевірку середнього бала документа про освіту (обчислює в разі відсутності), результат якої затверджується рішенням приймальної комісії і вноситься до Єдиної бази.
5.17. Приймальна комісія розглядає заяви та документи вступників та приймає рішення про допуск до участі в конкурсному відборі для вступу на навчання до вищого навчального закладу протягом трьох робочих днів з дати реєстрації заяви в Єдиній базі або отримання результатів вступних екзаменів (творчих конкурсів, фахових випробувань), але не пізніше 1 серпня. Оприлюднення відповідних рішень здійснюється на інформаційних стендах приймальної комісії та веб-сайті вищого навчального закладу.
5.18. Факт ознайомлення вступника з Правилами прийому, наявною ліцензією і сертифікатом про акредитацію відповідного напряму підготовки (спеціальності), а також надання ним згоди на оприлюднення результатів зовнішнього незалежного оцінювання (вступних екзаменів) та наявності підстав для вступу поза конкурсом, обробку даних в Єдиній базі фіксується в заяві вступника і підтверджується його особистим підписом при поданні заяви у паперовій формі.
5.19. При прийнятті на навчання осіб, які подають документ про здобутий за кордоном освітній та/або освітньо-кваліфікаційний рівень, обов’язковою є процедура визнання і встановлення еквівалентності документа про здобутий освітній та/або освітньо-кваліфікаційний рівень, що здійснюється Міністерством освіти і науки України відповідно до Порядку визнання і встановлення еквівалентності в Україні документів про освіту, виданих навчальними закладами інших держав, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 28 травня 2012 року № 632, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 червня 2012 року за № 960/21272. Визнання і встановлення еквівалентності цих документів здійснюються протягом першого року навчання.
5.20. Приймальна комісія вищого навчального закладу, до якого вступник подав заяву, перевіряє в Єдиній базі перелік його заяв, поданих до інших навчальних закладів.
5.21. При прийомі на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційних рівнів спеціаліста, магістра на основі базової або повної вищої освіти осіб, які подають документ про здобутий за кордоном освітньо-кваліфікаційний рівень, обов’язковою є процедура нострифікації документа про здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень, що проводиться Міністерством освіти і науки України в установленому порядку. Нострифікація цих документів здійснюється упродовж першого року навчання.
VI. Проведення вступних екзаменів, фахових випробувань та творчих конкурсів
6.1. Відповідно до пунктів 2.1-2.5 розділу ІІ і пункту 6.13 VI цих Правил для проведення вступних екзаменів створюються екзаменаційні комісії. Для проведення фахових випробувань при вступі на навчання на основі раніше здобутого освітньо-кваліфікаційного рівня створюються фахові атестаційні комісії.
Рішенням приймальної комісії результати вступного екзамену з конкурсного предмета щодо вступу на певний напрям підготовки (спеціальність) можуть бути зараховані для участі у конкурсному відборі на інший напрям підготовки (спеціальність) у даному вищому навчальному закладі.
6.2 Приймальна комісія НАУ допускає до участі у конкурсному відборі для вступу на навчання вступників на основі повної загальної середньої освіти, які подають сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання (або їх копії) з відповідних загальноосвітніх предметів, визначених Переліком конкурсних предметів сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання та Правилами прийому до Національного авіаційного університету у 2014 році (вступних випробувань, творчих конкурсів (див. додаток 5) для здобуття ОКР бакалавра – не нижче 124 балів з непрофільних конкурсних предметів та не нижче 140 балів з профільних конкурсних предметів.
НАУ за рішенням приймальної комісії допускає до участі в конкурсному відборі для вступу на навчання вступника, який подає сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, кількість балів якого з одного з непрофільних загальноосвітніх предметів, визначених правилами прийому, нижче 124 балів, за умови, якщо кількість балів з профільного загальноосвітнього предмета, зазначена у сертифікаті, становить не нижче 170 балів. У випадку, якщо кількість балів з одного з непрофільних конкурсних предметів, визначених Правилами прийому, становить нижче 124 балів, а профільним предметом є творчий конкурс, особа не допускається до участі у конкурсному відборі.
Вступник допускається до участі у конкурсному відборі для зарахування на навчання, якщо кількість балів у сертифікаті із загальноосвітніх предметів становить не менше 124 (крім випадків, передбачених абзацом другим пункту 6.1 розділу VI цих правил).
Для конкурсного відбору осіб, які на основі повної загальної середньої освіти вступають до НАУ для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра зараховуються бали сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання (результати вступних екзаменів, творчих конкурсів) з трьох предметів за переліком, наведеним у додатку 5 до цих Правил. Перший та другий предмети є обов’язковими. Третій предмет із зазначених у додатку 5 до цих Правил обирається вступником, крім випадків, коли такий предмет визначений у додатку 5 до цих Правил.
6.3. Для конкурсного відбору осіб, які на основі повної загальної середньої освіти вступають для здобуття ОКР бакалавра, конкурсний бал обчислюється шляхом додавання балів сертифіката з конкурсних предметів (вступних екзаменів, творчих конкурсів), середнього бала документа (додатка до документа) про повну загальну середню освіту та додаткових балів, передбачених Умовами прийому та Правилами прийому до НАУ. При цьому середній бал документа про повну загальну середню освіту обчислюється за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин бала та вноситься до Єдиної бази. Оцінки з документа про повну загальну середню освіту, які виставлені за 5-бальною шкалою, враховуються таким чином: “3” відповідає “6”, “4” відповідає “9”, “5” відповідає “12”. Внесений до Єдиної бази за 12-бальною шкалою середній бал автоматично переводиться у 60-бальну шкалу з використанням коефіцієнта «5» за таблицею відповідності середнього бала документа про повну загальну середню освіту, обрахованого за 12-бальною шкалою, значенням 60-бальної шкали, наведеною у додатку 7 до цих Правил.
6.4. При вступі на навчання на основі повної загальної середньої освіти подання вступниками сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання є обов’язковим, крім випадків, передбачених розділом VIII цих Правил.
6.5. При прийомі на навчання на основі здобутого освітньо-кваліфікаційного рівня для здобуття освітньо-кваліфікаційних рівнів бакалавра спеціаліста, магістра перелік показників конкурсного відбору, строки та порядок проведення фахових випробувань визначаються Правилами прийому до НАУ.
6.6. Для вступників на ОКР магістра на основі базової та повної вищої освіти конкурсний бал обчислюється як сума результату фахового випробування, вступного екзамену з іноземної мови та додаткових показників конкурсного відбору відповідно до Положення про конкурсний відбір вступників на навчання за освітньо-професійними програмами підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційних рівнів "Спеціаліст", "Магістр" Національного авіаційного університету, що розробляється окремо для кожної спеціальності.
Для конкурсного відбору осіб при прийомі на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційних рівнів спеціаліста, магістра використовується особистий рейтинг кожного вступника, що розраховується:
- на підставі оцінок, отриманих вступником за весь попередній період навчання за відповідним освітньо-кваліфікаційним рівнем з навчальних дисциплін;
- навчальних та виробничих практик;
- державної атестації;
- фахового вступного випробування;
- вступного екзамену з іноземної мови для вступників на ОКР магістра;
- участі в науковій роботі тощо.
Оцінки, отримані за виконання курсових робіт та проектів, до уваги не беруться, тому що вони є складовими відповідних дисциплін.